„Радост због резултата не значи да престаје право на мишљење.
Фудбал није једноумље. Свуда у свијету анализирају саставе, тактику, измјене и учинак играча. То раде навијачи, бивши фудбалери, стручњаци и новинари. То није напад на репрезентацију, него саставни дио спорта.
Селектор треба имати карактер да прими и похвалу и критику. Када побјеђује, заслужује признање. Када игра није добра, мора прихватити да ће бити питања и анализа. То је одговорност функције коју обавља.
И новинари би требали задржати професионалну дистанцу, а не бити навијачи или гласноговорници било којег селектора. Њихов посао је да питају, анализирају и критикују када за то постоје разлози.
Резултати пролазе, али карактер, одговорност и слобода изношења мишљења остају.“
ИЛИЏА заувијек, фејсбук профил
