У Сарајеву се минулог викенда, на „Паради поноса“, појавила занимљива „култна“ застава с љиљанима!
Тим поводом се огласила и британска амбасада:
„Придружујемо се сарајевској Поворци поноса и стојимо уз све који се залажу за једнакост, достојанство и слободу да буду оно што јесу.
Поворка поноса је подсјетник да људска права припадају свима — без изузетка. То је и тренутак да се ода признање храбрости појединаца и активиста који настављају тражити сигурнији и инклузивнији простор за све у Босни и Херцеговини.
Потребни су континуирани ангажман и заједничка одговорност да градимо друштво у којем се свако може осјећати сигурно и поштовано.“
