Да ли се Источно (Српско) Сарајево интегрисало у „Сарајево“?
Пише: Српскопитање
Какав је ваш коментар на дешавања која су се одиграла на улицама Источног, а некада Српског Сарајева послије фудбалске утакмице на Свјетском првенству између БиХ и Катара (3:1)?
Треба ли муслиманима дозволити да уз ратне заставе и обиљежја славе спортску побједу репрезентације БиХ, са скривеним мотивом застрашивања и провоцирања Срба, у њиховом граду, у Републици Српској. Мада, муслимани се одавно не крију и понашају се као да је Источно Сарајево њихово.
Велика грешка МУП-а Републике Српске је привођење и санкционисање наших момака који су покушали да спријече муслимане да наставе са својим провокацијама, на територији Републике Српске.
Муслиманима је ово сад некако прошло. Видјећемо шта ће урадити сљедеће.
Прави Срби никад неће навијати за репрезентацију БиХ, неће славити њихове побједе или било какве друге успјехе.
Преносимо и текст са фејсбук странице „СОКОЛОВИ 2001“:
Да ли се Источно Сарајево већ интегрисало у „Сарајево“ и ако јесте зашто нам то нико није јавио?
Продају станова и земљишта смо прогутали, да ли је и образ дошао на ред?
На комшије се нећемо освртати, упознали смо их добро, хињалук, кукавичлук их краси од 90-их, али нас занима да ли су људи на овим просторима џаба крварили и гинули да би данас оно што су нам оставили било на распродаји?
Послије синоћњих провокација комшија и послује тортуре СРПСКЕ „полиције“ имамо питање за град Источно Сарајево:
Ко је издајник у нашим редовима!?
Ко допушта провокације!?
Ко даје вјетар у леђа муслиманском екстремизму у нашем граду!?
Ко је дао налог полицији да малтретира нашу дјецу, која раде посао на улици које би требале радити институције!?
Зашто су се имена и лични подаци наше дјеце дала федералном мупу? По ком основу!?
Шамарали сте нам дјецу, вријеђали, ударали по ногама, држали прислоњене уз зид! Срам вас било!
СРПСКУ ДЈЕЦУ сте малтретирали!
Позивамо надлежне да што прије преиспитају све околности око синоћње тортуре јер сљедеће провокације ћемо дочекати спремнији и бројнији на улицама, то обећавамо!
ФОТО: фејсбук
