Испраћај дјеце са Косова и Метохије из Републике Српске
Извор: РТРС
Из Етно-села „Станишићи“ код Бијељине данас је испраћено 650 дјеце са Косова и Метохије која су седам дана боравила у Републици Српској. Републику Српску су напустили преко граничног прелаза Павловића мост.
Републику Српску је и преко граничног прелаза Вардиште код Вишеграда напустило 150 дјеце и младих из јужне српске покрајине.
Дјеца и млади са Косова и Метохије боравили су седам дана код својих домаћина у 20 градова и општина Републике Српске у оквиру пројекта „Спојимо дјецу Косова и Метохије i Републике Српске“.
Из бањалучког Одбора за помоћ Србима на Косову и Метохији су захвалили за подршку породицама, свештенству СПЦ, институцијама, Влади, премијеру Сави Минићу, Министарству просвјете и културе, Министарству породице, омладине и спорта Републике Српске.
Подршку пројекту дала је Управа за сарадњу с дијаспором и Србима у региону у Министарству спољних послова Србије, Министарство за спољну трговину и економске односе у Савјету министара и министар Сташа Кошарац.
Захвалност је упућена и Министарству безбједности у Савјету министара за дозволу која је дата за улазак под посебним условима дјеци са Косова и Метохије.
Предсједник Одбора Милорад Арлов захвалио је Епархији зворничко-тузланској и митрополиту Фотију на благослову и финансијској подршци.
ФОТО: РТРС
