Саопштење Меморијалног музеја на Мраковици
Пише: Српскопитање
Меморијални музеј на Мраковици издао је саопштење за јавност након провокације с поруком о Марку Перковићу Томпсону и Фрањи Туђману. Саопштење преносимо у цјелини:
„Меморијални музеј на Мраковици је мјесто сјећања, поштовања према жртвама и херојима Козаре. Управо зато са жаљењем констатујемо о порукама у књизи утисака које садрже говор мржње, вријеђање и непримјерен садржај. (Један од потписа је у објави, остатак није примјерен и достојанствен да би објавили.)
Најоштрије осуђујемо сваки облик ширења мржње, нетрпељивости и ревизионизма, посебно на мјесту које је посвећено сјећању на хиљаде невиних жртава Козаре и страдања у Другом свјетском рату.

Књига утисака намијењена је посјетиоцима који желе да подијеле своја размишљања, емоције и утиске након обиласка музеја. Она не смије бити простор за ширење увреда, националне, вјерске или било које друге мржње.
Позивамо све посјетиоце да покажу достојанство, културу дијалога и поштовање према историјским чињеницама, жртвама и другим људима. Наша је обавеза да његујемо културу памћења засновану на истини, међусобном уважавању и одговорности према прошлости.
Меморијални музеј ће и убудуће остати простор образовања, сјећања и поштовања људског достојанства.“
ФОТО: фејсбук
