На билборде постављене фотографије страдале српске дјеце у Подрињу
Меморијални сккуп у Братунцу, а концерт „Бијелог дугмета“ у Бањалуци 4. јула за 100. рођендан ФК Борац
Извор: РТРС
У Источном Сарајеву на билборде су постављене фотографије страдале српске дјеце у Подрињу уз поруку „У Братунац се не зове, у Братунац се иде“.
Билборди су постављени поводом обиљежавања 34 године од страдања Срба у средњем Подрињу и Бирчу.
Порука је упућена грађанима Републике Српске и путницима који пролазе кроз Источно Сарајево да присуствују помену за 3.267 погинулих српских бораца и цивила са подручја средњег Подриња и Бирча, који су страдали у Одбрамбено-отаџбинском рату.
Централни меморијални догађај биће одржан у суботу, 4. јула, у Братунцу. Тада ће се у Бањалуци одржати концерт „Бијелог дугмета“ у поводу 100. рођендана Фудбалског клуба Борац.
Туга и забавна музика не иду, у православљу, баш једно с другим
ФОТО: РТРС
