Мали инцидент, велика срамота
Пише: Петар СЛИШКОВИЋ
Слика праве БиХ у најбољем се дијелу поновно показује кроз овакве сцене.
Док је репрезентација БиХ исписала повијесни резултат, неке ствари не могу остати непримијећене. Навијач који је на стадиону бодрио репрезентацију БиХ, одјевен у дрес репрезентације БиХ, извадио је српску заставу. У том тренутку дошло је до обрачуна с тим младићем те му је застава насилно истргнута из руку и одузета.
Нетко ће рећи – мали инцидент. Да, мали инцидент, али велика срамота.

Како се брзо заборави први погодак за репрезентацију који је постигао баш један Јово.
Занимљиво је да исти ти навијачи са собом носе неке од палестинских застава, иако оне немају никакве везе заставе Палестине с БиХ. Такођер, редовито скандирају у кортеима „Палестина“. Исто се догађа и на прославама након утакмица, гдје се често скандира „Палестина“, као да је тада ваљда допуштено мијешати спорт и политику. Наравно, сматрајући да само један народ има на то права, а заборављајући да у тој истој БИХ живе три народа, а не само један.
Чудна је та слика БиХ у којој само један народ има право на заставу и скандирање, док се другима такви поступци осуђују.
И онда се чуде…
ФОТО: фејсбук
