Срби много могу да науче од Иранаца

Подјелите чланак

Пише: Томо МИЉАНИЋ

Неће Иранци освојити „Златну богињу“ али Иран је побједник Свјетског првенства у фудбалу.

Иран је дошао на непријатељску територију, био третиран као непријатељ, али су се момци жестоко и часно борили и изборили да не буду поражени. Навијачи, који су 100% опозиција иранским властима, пружили су фантастичну и (не)очекивану подршку иранском националном тиму. Међу навијачима Ирана нијесу били само Иранци, за Иран су навијали Азери, Курди, Лури… не само они који су за ирански режим већ и они који се на смрт боре против иранског режима. Они којима Запад даје све само да разбију Иран и смијене власт, они који трпе страшне санкције преко педесет година.

 За разлику од Србије и антисрба у Ирану нема антииранаца. Свакако, Иран је одржао лекцију Србима како се игра за национални тим, како се навија за њега и како се воли национални тим. Показали су како разлике престају када игра репрезентација и када је рат у питању и када су национални интереси у питању.

Да је Србија богатија, па да може да одведе антисрбе да на лицу мјеста виде како се воли своја држава – да виде људе из старе цивилизације онда би схватили колико су јадни, жалосни и лоши људи ови наши блокадери.

ФОТО: фејсбук

Сличне објаве

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *