Откуд ја тамо гдје и треба да будем?
Пише: Соња КАРАЏИЋ-ЈОВИЧЕВИЋ
Присуствовала сам отвaрању нове зграде Полицијске управе Источно Сарајево као гост.
По протоколу који одређује онај који ме је позвао.
Једна сам од оних која је била гласан борац да ПУ остане на Палама. Водила сам мале „ратове“ на ту тему. Аргументоване. Бар мрвицу сам допринијела томе да ПУ остане на Палама.
Драго ми је.
У полицијским структурама имам много дугогодишњих пријатеља.
Никада не забораве да ме позову, без обзира ко је на власти.
Част ми је.
Зато сам позвана.
Зато сам била тамо.
Е сад.
Ако је главна тема ко је био и ко није, ко је гдје стајао, како је ко изгледао, откуд ту овај или онај – извините, али мени то није важно.
Сутра ће неко други бити директор полиције, министар, премијер, предсједник…а они ће их чувати као што су чували и мог оца.
Која год се политика водила.
И да.
За све оне који данашњу свечаност своде на питање да ли је ово моја издаја мог оца, врло ћу кратко:
Он је поносан на полицију која је прва са народом одбранила Српску, на њен опстанак и напредак.
Он ме и подстакао да свакако присуствујем и испоштујем позив и протокол.
А што се тиче тога да ли сам присуством овој церемонији издала политичку странку којој припадам и коју сам правила, и то ћу кратко:
ЗАЈЕ*АЛИ СТЕ СЕ.
Не издаје се тако, на јавним скуповима.
Живи и здрави били, шта год мислили.
ФОТО: фејсбук
